Driver
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPS4260L
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: IPS4260L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 8...50V |
| Case | HTSSOP20 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Number of channels | 1 |
| On-state resistance | 260mΩ |
| Output voltage | 55V |
| Kind of integrated circuit | low-side |