Converter: automotive dc/ac; 350W; Uout: 230VAC; Out: mains 230V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPS500 PLUS 12V
Tootja: VOLT POLSKA
Tootja tootekood: IPS500 PLUS 12V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: automotive dc/ac; 350W; Uout: 230VAC; Out: mains 230V
| Supply voltage | 10.5...15.5V DC |
| Operating temperature | -10...40°C |
| Type of converter | dc/ac |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Body dimensions | 160x105x60mm |
| Output voltage | 230V AC |
| Additional functions | USB |
| Output power | 350W |
| Efficiency | 92% |
| Power supply/converter features | modified sine wave |
| Rechargeable battery voltage | 12V |
| Output power peak | 500W |
| Number of output sockets | 1 |