Tape: magnetic; W: 25mm; L: 1m; Thk: 1.5mm; acrylic; black; max.70°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPT 3015-4
Tootja: IPT
Tootja tootekood: IPT 3015
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: magnetic; W: 25mm; L: 1m; Thk: 1.5mm; acrylic; black; max.70°C
| Operating temperature | ≤ 70°C |
| Colour | black |
| Resistance to | chemical resistance |
| Width | 25mm |
| Length | 1m |
| Thickness | 1.5mm |
| Tape application | holding of ferromagnetic elements |
| Type of tape | magnetic |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Tape features | bent or bolted does not lose its properties, flexible, one sided adhesive, permanently magnetized, used adhesive enables connection to most plastics, wood and metal |
| Adhesion to steel | 1.4N/cm |