Tape: textile; W: 19mm; L: 15m; Thk: 0.25mm; acrylic; black; -40÷150°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPT 4526-1
Tootja: IPT
Tootja tootekood: IPT 4526
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: textile; W: 19mm; L: 15m; Thk: 0.25mm; acrylic; black; -40÷150°C
| Operating temperature | -40...150°C |
| Colour | black |
| Resistance to | chemical resistance |
| Width | 19mm |
| Length | 15m |
| Thickness | 250µm |
| Tape application | bundling |
| Tape material | PET |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Adhesion to steel | 2.5N/cm |
| Elongation at rupture | 20% |