Tape: fixing; W: 6mm; L: 5.5m; Thk: 0.5mm; acrylic; transparent
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPT G305TR-7
Tootja: IPT
Tootja tootekood: IPT G305TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: fixing; W: 6mm; L: 5.5m; Thk: 0.5mm; acrylic; transparent
| Operating temperature | ≤ 120°C |
| Colour | transparent |
| Resistance to | abrasion, UV rays, water |
| Width | 6mm |
| Length | 5.5m |
| Thickness | 500µm |
| Tape application | bonding, fixing |
| Type of tape | fixing |
| Agent application | aluminium plated surfaces, glass, high surface energy materials, plastics |
| Tape material | acrylic foam |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Tape features | double-sided adhesive |