Tape: fixing; W: 12mm; L: 33m; Thk: 1mm; acrylic; transparent; 33N/cm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPT G310TR-4
Tootja: IPT
Tootja tootekood: IPT G310TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: fixing; W: 12mm; L: 33m; Thk: 1mm; acrylic; transparent; 33N/cm
| Operating temperature | ≤ 120°C |
| Colour | transparent |
| Resistance to | tearing, UV rays, water |
| Width | 12mm |
| Length | 33m |
| Thickness | 1mm |
| Tape application | bonding, fixing |
| Type of tape | fixing |
| Agent application | glass, high surface energy materials |
| Tape material | acrylic foam |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Tape features | double-sided adhesive |