Tape: fixing; W: 6mm; L: 5.5m; Thk: 1.1mm; grey; max.120°C; 34N/cm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPT G311EX-2
Tootja: IPT
Tootja tootekood: IPT G311EX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: fixing; W: 6mm; L: 5.5m; Thk: 1.1mm; grey; max.120°C; 34N/cm
| Operating temperature | ≤ 120°C |
| Colour | grey |
| Resistance to | abrasion, UV rays, water |
| Width | 6mm |
| Length | 5.5m |
| Thickness | 1.1mm |
| Tape application | bonding, fixing |
| Type of tape | fixing |
| Agent application | aluminium plated surfaces, glass, polycarbonates, steel surfaces |
| Tape material | acrylic foam |
| Tape features | double-sided adhesive |