Tape: fixing; W: 9mm; L: 16.5m; Thk: 2mm; grey; max.120°C; 39N/cm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPT G320EX-2
Tootja: IPT
Tootja tootekood: IPT G320EX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: fixing; W: 9mm; L: 16.5m; Thk: 2mm; grey; max.120°C; 39N/cm
| Operating temperature | ≤ 120°C |
| Colour | grey |
| Resistance to | aging, UV rays, water |
| Width | 9mm |
| Length | 16.5m |
| Thickness | 2mm |
| Tape application | bonding, fixing |
| Type of tape | fixing |
| Agent application | aluminium plated surfaces, glass, polycarbonates, steel surfaces |
| Tape material | acrylic foam |