Tape: fixing; W: 19mm; L: 5.5m; Thk: 2mm; transparent; max.120°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPT G320TR-7
Tootja: IPT
Tootja tootekood: IPT G320TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: fixing; W: 19mm; L: 5.5m; Thk: 2mm; transparent; max.120°C
| Operating temperature | ≤ 120°C |
| Colour | transparent |
| Resistance to | UV rays, water |
| Width | 19mm |
| Length | 5.5m |
| Thickness | 2mm |
| Tape application | bonding, fixing |
| Type of tape | fixing |
| Agent application | aluminium plated surfaces, glass, high surface energy materials, polycarbonates, steel surfaces |
| Tape material | acrylic foam |
| Tape features | double-sided adhesive |
| Adhesion to steel | 37N/cm |