Tape: fixing; W: 9mm; L: 5.5m; Thk: 0.6mm; black; max.120°C; 26N/cm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPT G406LSE-5
Tootja: IPT
Tootja tootekood: IPT G406LSE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: fixing; W: 9mm; L: 5.5m; Thk: 0.6mm; black; max.120°C; 26N/cm
| Operating temperature | ≤ 120°C |
| Colour | black |
| Resistance to | aging, UV rays, water |
| Width | 9mm |
| Length | 5.5m |
| Thickness | 600µm |
| Tape application | bonding, fixing |
| Type of tape | fixing |
| Agent application | aluminium plated surfaces, glass, low surface energy materials, polypropylene |
| Tape material | acrylic foam |