Tape: fixing; W: 25mm; L: 5.5m; Thk: 1.6mm; grey; 150°C,max.230°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPT G416HTR-2
Tootja: IPT
Tootja tootekood: IPT G416HTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: fixing; W: 25mm; L: 5.5m; Thk: 1.6mm; grey; 150°C,max.230°C
| Operating temperature | ≤ 230°C |
| Colour | grey |
| Resistance to | torsion, UV rays, water |
| Width | 25mm |
| Length | 5.5m |
| Thickness | 1.6mm |
| Tape application | bonding, fixing |
| Type of tape | fixing |
| Agent application | aluminium plated surfaces, glass, polycarbonates, steel surfaces |
| Tape material | acrylic foam |