Tape: fixing; W: 6mm; L: 50m; Thk: 0.205mm; acrylic; transparent
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPT N205-5
Tootja: IPT
Tootja tootekood: IPT N205
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: fixing; W: 6mm; L: 50m; Thk: 0.205mm; acrylic; transparent
| Operating temperature | -40...90°C |
| Colour | transparent |
| Resistance to | moisture, water |
| Width | 6mm |
| Length | 50m |
| Thickness | 205µm |
| Tape application | bonding, fixing |
| Type of tape | fixing |
| Tape material | PET |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Tape features | double-sided adhesive |