Tape: heat transfer; W: 30mm; L: 30mm; Thk: 2mm; 2W/mK; grey; 20kV; 1s.
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPT TP 2020S-3
Tootja: IPT
Tootja tootekood: IPT TP 2020S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: heat transfer; W: 30mm; L: 30mm; Thk: 2mm; 2W/mK; grey; 20kV; 1s.
| Operating temperature | -40...200°C |
| Colour | grey |
| Width | 30mm |
| Length | 30mm |
| Thickness | 2mm |
| Thermal conductivity | 2W/mK |
| Tape application | facilitates heat transfer, fixing |
| Type of tape | heat transfer |
| Shore hardness | 40 |