Tape: heat transfer; W: 100mm; L: 200mm; Thk: 1mm; 6W/mK; pink; 8kV
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IPT TP 6010S-3
Tootja: IPT
Tootja tootekood: IPT TP 6010S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: heat transfer; W: 100mm; L: 200mm; Thk: 1mm; 6W/mK; pink; 8kV
| Operating temperature | -40...200°C |
| Colour | pink |
| Width | 100mm |
| Length | 200mm |
| Thickness | 1mm |
| Thermal conductivity | 6W/mK |
| Dielectric strength | 8kV |
| Tape application | facilitates heat transfer, fixing |
| Type of tape | heat transfer |
| Shore hardness | 60 |