Sensor: inductive; 0÷3mm; PNP / NO; Usup: 10÷30VDC; 200mA; IP67
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IQ10-03BPSKT0S
Tootja: SICK
Tootja tootekood: IQ10-03BPSKT0S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; 0÷3mm; PNP / NO; Usup: 10÷30VDC; 200mA; IP67
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -25...75°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 3 |
| Body material | VISTAL |
| Body dimensions | 10x16x28mm |
| Range | 0...3mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Overall length | 37mm |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | connector M8 |
| Switching frequency max | 2kHz |
| Kind of forehead | embedded |