Sensor: inductive; 0÷8mm; PNP / NO; Usup: 10÷30VDC; 200mA; lead 2m
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IQ12-08NPSKW2S
Tootja: SICK
Tootja tootekood: IQ12-08NPSKW2S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; 0÷8mm; PNP / NO; Usup: 10÷30VDC; 200mA; lead 2m
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -25...75°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | VISTAL |
| Body dimensions | 12x26x40mm |
| Range | 0...8mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Overall length | 40mm |
| Type of sensor | inductive |
| Switching frequency max | 2kHz |
| Kind of forehead | non-embedded |