Sensor: inductive; 0÷20mm; PNP / NO + NC; Usup: 10÷30VDC; 200mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IQ40-20BPPKC0K
Tootja: SICK
Tootja tootekood: IQ40-20BPPKC0K
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; 0÷20mm; PNP / NO + NC; Usup: 10÷30VDC; 200mA
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -25...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | plastic |
| Body dimensions | 40x40x66mm |
| Range | 0...20mm |
| Output configuration | PNP / NO + NC |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | connector M12 |
| Switching frequency max | 150Hz |
| Kind of forehead | embedded |