Module: gateway; GFSK; 868MHz; Ethernet,USB; -101dBm; 10dBm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IQD-GW-02
Tootja: IQRF TECH
Tootja tootekood: IQD-GW-02
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: gateway; GFSK; 868MHz; Ethernet,USB; -101dBm; 10dBm
| Operating temperature | -10...40°C |
| Kind of connector | RJ45, USB A, USB B micro |
| Interface | Ethernet, USB |
| Kit contents | base board |
| Frequency | 868MHz |
| Type of communications module | gateway |
| Receiver sensitivity | -101dBm |
| Range | 400m |
| Kind of modulation | GFSK |
| Transmitter output power | 10dBm |