Infrared thermometer; double LCD, with a backlit; -18÷550°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IR-712-EUR
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Infrared thermometer; double LCD, with a backlit; -18÷550°C
| Weight | 292g |
| Dimensions | 197x292x89mm |
| Kind of display used | double LCD, with a backlit |
| Power supply | 1 battery 9V 6F22 |
| Measuring instrument features | adjustable emissivity, laser sight, low battery indicator, MIN/MAX/MEAN/REL function |
| Standard equipment | battery, hard case |
| Type of meter | infrared thermometer |
| Measurement | non-contact temeprature (IR) |
| Optical resolution | 12:1 |
| Non-contact temperature measuring resolution | 0,1°C |
| Non-contact temperature measuring range | -18...550°C |
| Emissivity value | 0,1...1 |