Sensor: distance; reflective; 3.3÷5VDC; Channels: 1; Dim: 20x20mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IR DISTANCE INTERRUPTER V1.2
Tootja: SEEED STUDIO
Tootja tootekood: IR DISTANCE INTERRUPTER V1.2
Spetsifikatsioon tootele Sensor: distance; reflective; 3.3÷5VDC; Channels: 1; Dim: 20x20mm
| Mounting | screw |
| Supply voltage | 3.3...5V DC |
| Number of channels | 1 |
| Interface | digital, Grove Interface (4-wire) |
| Series | Grove |
| Operating current | 20mA |
| Kit contents | module |
| Dimensions | 20x20mm |
| Range | 75...400mm |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Integrated circuit | ITR9909, RPR-359F |
| Kind of sensor | reflective |
| Type of sensor | distance |