Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷6mm; 6÷36VDC; Ø6; IP67; 200mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IR06.P06S-N40.PO1Z.7SCV
Tootja: BAUMER
Tootja tootekood: IR06.P06S-N40.PO1Z.7SCV
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; OUT: PNP / NO; 0÷6mm; 6÷36VDC; Ø6; IP67; 200mA
| Supply voltage | 6...36V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -25...75°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...6mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Overall length | 40mm |
| Type of sensor | inductive |
| Switching frequency max | 400Hz |
| Kind of forehead | non-embedded |