Sensor: inductive; OUT: PNP / NC; 0÷6mm; 6÷36VDC; M8; IP67; 100mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IR08.P06S-N46.PC1Z.7SL
Tootja: BAUMER
Tootja tootekood: IR08.P06S-N46.PC1Z.7SL
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: inductive; OUT: PNP / NC; 0÷6mm; 6÷36VDC; M8; IP67; 100mA
| Supply voltage | 6...36V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...75°C |
| IP rating | IP67 |
| Body material | stainless steel |
| Range | 0...6mm |
| Output configuration | PNP / NC |
| Overall length | 46mm |
| Type of sensor | inductive |
| Connection | connector M8 |
| Switch housing | M8 |
| Switching frequency max | 400Hz |
| Kind of forehead | non-embedded |