Isolated Board Mount DC/DC Converter, Semi Regulated, ITE, 1 Output, 3 W, 15 V, 200 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IR1215SA
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: IR1215SA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Semi Regulated, ITE, 1 Output, 3 W, 15 V, 200 mA
| Output current | 200mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 19.5x7.2x9.5mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 90% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 85kHz |