Tape: electrical insulating; W: 15mm; L: 10m; D: 0.15mm; red; rubber
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
5.0
Tootekood:
IR1510
Tootja: HPX
Tootja tootekood: IR1510
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrical insulating; W: 15mm; L: 10m; D: 0.15mm; red; rubber
| Operating temperature | ≤ 80°C |
| Colour | red |
| Width | 15mm |
| Length | 10m |
| Thickness | 150µm |
| Dielectric strength | 6kV/mm, 6kV |
| Tape application | electrical insulation |
| Type of tape | electrical insulating |
| Tape material | PVC film |
| Kind of adhesive | rubber |
| Elongation at rupture | 241% |
| Tensile strength | 25N/cm |
| Adhesive strength | 0.12N/mm |