Driver; high-/low-side,gate driver; -270÷130mA; 1W; Channels: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IR2104PBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IR2104PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-/low-side,gate driver; -270÷130mA; 1W; Channels: 2
| Output current | -270...130mA |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 10...20V DC |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Turn-on time | 680ns |
| Topology | MOSFET half-bridge |
| Turn-off time | 150ns |
| Voltage class | 600V |
| Kind of integrated circuit | gate driver, high-/low-side |