Driver; high-/low-side,gate driver; -350÷200mA; 625mW; SO8; 600V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IR2106SPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IR2106SPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-/low-side,gate driver; -350÷200mA; 625mW; SO8; 600V
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 10...20V DC |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Power | 625mW |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Turn-on time | 220ns |
| Topology | MOSFET half-bridge |
| Turn-off time | 200ns |
| Voltage class | 600V |
| Kind of integrated circuit | gate driver, high-/low-side |