Driver; high-/low-side,gate driver; -2÷2A; 1.6W; Channels: 2; 500V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IR2110PBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IR2110PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-/low-side,gate driver; -2÷2A; 1.6W; Channels: 2; 500V
| Output current | -2...2A |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 10...20V DC |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Power | 1.6W |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Turn-on time | 145ns |
| Topology | MOSFET half-bridge |
| Turn-off time | 111ns |
| Voltage class | 500V |
| Kind of integrated circuit | gate driver, high-/low-side |