Driver; high-side,gate driver; -2÷1A; 1W; Channels: 1; DIP8; 500V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IR2125PBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IR2125PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side,gate driver; -2÷1A; 1W; Channels: 1; DIP8; 500V
| Output current | -2...1A |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 12...18V DC |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Turn-on time | 150ns |
| Topology | single transistor |
| Turn-off time | 150ns |
| Voltage class | 500V |
| Kind of integrated circuit | gate driver, high-side |