Driver; current sensor,high-side; -420÷200mA; 1W; Channels: 1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IR21271PBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IR21271PBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; current sensor,high-side; -420÷200mA; 1W; Channels: 1
| Output current | -420...200mA |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 9...20V DC |
| Case | DIP8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Turn-on time | 150ns |
| Turn-off time | 150ns |
| Voltage class | 600V |
| Kind of integrated circuit | high-side, gate driver |