Driver; high-/low-side,gate driver; -2.3÷1.9A; 1W; Channels: 2
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IR21844SPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IR21844SPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-/low-side,gate driver; -2.3÷1.9A; 1W; Channels: 2
| Output current | -2.3...1.9A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 10...20V DC |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | charge pump, dead time, integrated bootstrap functionality |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| Protection | short circuit protection, undervoltage |
| Turn-on time | 680ns |
| Topology | MOSFET half-bridge |
| Turn-off time | 270ns |
| Voltage class | 600V |
| Kind of integrated circuit | gate driver, high-/low-side |