Infrared thermometer; LCD,with a backlit; -20÷400°C; ε: 0,1÷1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IR260
Tootja: EXTECH
Tootja tootekood: IR260
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Infrared thermometer; LCD,with a backlit; -20÷400°C; ε: 0,1÷1
| Body dimensions | 97x46x172mm |
| Kind of display used | LCD, with a backlit |
| Power supply | 2 batteries 1,5V LR6 (AA) |
| Standard equipment | batteries |
| Type of meter | infrared thermometer |
| Measurement | non-contact temeprature (IR) |
| Non-contact temperature measuring range | -20...400°C |
| Emissivity value | 0,1...1 |