Infrared thermometer; LCD,with a backlit; -30÷500°C; ε: 0,1÷1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IR300UV
Tootja: EXTECH
Tootja tootekood: IR300UV
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Infrared thermometer; LCD,with a backlit; -30÷500°C; ε: 0,1÷1
| Body dimensions | 104x54x185mm |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | automatic power-off, HOLD function, non-contact temperature measurement with laser sight (pyrometer), UV detection of refrigerant leak |
| Type of meter | infrared thermometer |
| Measurement | non-contact temeprature (IR) |
| Weight without batteries | 300g |
| Optical resolution | 12:1 |
| Non-contact temperature measuring range | -30...500°C |
| Emissivity value | 0,1...1 |