Infrared thermometer; LCD,with a backlit; -20÷650°C; ε: 0,1÷1
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IR320
Tootja: EXTECH
Tootja tootekood: IR320
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Infrared thermometer; LCD,with a backlit; -20÷650°C; ε: 0,1÷1
| IP rating | IP65 |
| Body dimensions | 189x118x55mm |
| Kind of display used | LCD |
| Measuring instrument features | automatic power-off, double laser sight, low battery indicator, MIN/MAX, MAX-MIN, MEAN function, settable MIN/MAX alarm thresholds, socket for mounting on a stand |
| Standard equipment | case |
| Type of meter | infrared thermometer |
| Measurement | non-contact temeprature (IR) |
| Weight without batteries | 292g |
| Optical resolution | 12:1 |
| Non-contact temperature measuring range | -20...650°C |
| Emissivity value | 0,1...1 |