IR transmitter; 1.9mm; transparent; 25°; λp max: 940nm; SMD; 65mA
Kordarv:
2.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
IR91-21C/TR9
Tootja: EVERLIGHT
Tootja tootekood: IR91-21C/TR9
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IR transmitter; 1.9mm; transparent; 25°; λp max: 940nm; SMD; 65mA
| Mounting | SMD |
| Dimensions | 2.5x2x2.7mm |
| Wavelength | 940nm |
| Wavelength of peak sensitivity | 940nm |
| LED lens | transparent |
| Front | convex |
| LED diameter | 1.9mm |
| LED current | 65mA |