Infrared camera; Display: TFT 2.4" (240x320); Accur: ±1%,±1,0°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRC130
Tootja: EXTECH
Tootja tootekood: IRC130
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Infrared camera; Display: TFT 2.4" (240x320); Accur: ±1%,±1,0°C
| IP rating | IP54 |
| Interface | USB |
| Resistance to | fall from 2m height |
| Dimensions | 210x64x81mm |
| Temperature measuring range | -25...650°C |
| Kind of display used | TFT 2,4" |
| Display resolution | 240x320 |
| Power supply | Li-Ion 3,7V rechargeable battery |
| Measuring instrument features | date and time setting possibility, low battery indicator, robust structure, thermal and real image, wide palette of colours, adjustable emissivity |
| Measuring unit | °C, °F |
| Standard equipment | case, shoulder strap, USB cable |
| Type of meter | infrared camera |
| Measurement | temperature |
| Field of observation | 51° horizontal x 66° vertical |
| Focusing | automatic |