Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 120 W, 12 V, 10 A
Kordarv:
36.0
Minimum quantity:
144.0
Tootekood:
IRE-12/10-Q12PF-C
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: IRE-12/10-Q12PF-C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 120 W, 12 V, 10 A
| Output current | 10A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 2kV DC |
| Efficiency | 92% |
| Number of outputs | 1 |