Converter: DC/DC; 120W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 24A; DIP; 52.16g
Kordarv:
36.0
Minimum quantity:
144.0
Tootekood:
IRE-5/24-Q12P-C
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: IRE-5/24-Q12P-C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 120W; Uin: 9÷36V; Uout: 5VDC; Iout: 24A; DIP; 52.16g
| Output current | 24A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 2kV DC |
| Efficiency | 92% |
| Number of outputs | 1 |