Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRF820ASPBF
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: IRF820ASPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK, TO263 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 500V |
| Drain current | 2.5A |
| Pulsed drain current | 10A |
| Power dissipation | 50W |
| On-state resistance | 3Ω |
| Gate charge | 17nC |