Transistor: P-MOSFET; unipolar; -100V; -14A; 79W; TO220AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRF9530NPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRF9530NPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -100V; -14A; 79W; TO220AB
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | -100V |
| Drain current | -14A |
| Power dissipation | 79W |
| On-state resistance | 200mΩ |
| Gate charge | 38.7nC |