Transistor: P-MOSFET; unipolar; -55V; -19A; 68W; TO220AB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRF9Z34NPBF
Tootja: Infineon (IRF)
Tootja tootekood: IRF9Z34NPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -55V; -19A; 68W; TO220AB
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | -55V |
| Drain current | -19A |
| Power dissipation | 68W |
| On-state resistance | 100mΩ |
| Gate charge | 23.3nC |