Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFBC30APBF
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: IRFBC30APBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 3.6A |
| Pulsed drain current | 14A |
| Power dissipation | 74W |
| On-state resistance | 2.2Ω |
| Gate charge | 23nC |