Transistor: P-MOSFET; unipolar; -100V; -21A; 120W; TO247AC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFP9140NPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRFP9140NPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -100V; -21A; 120W; TO247AC
| Mounting | THT |
| Case | TO247AC |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | -100V |
| Drain current | -21A |
| Power dissipation | 120W |
| On-state resistance | 117mΩ |
| Gate charge | 64.7nC |