Transistor: P-MOSFET; unipolar; -55V; -11A; 38W; IPAK
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRFU9024NPBF
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: IRFU9024NPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -55V; -11A; 38W; IPAK
| Mounting | THT |
| Case | IPAK |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | HEXFET® |
| Drain-source voltage | -55V |
| Drain current | -11A |
| Power dissipation | 38W |
| On-state resistance | 175mΩ |
| Gate charge | 12.7nC |