Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRLIZ44GPBF
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: IRLIZ44GPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 30A |
| Pulsed drain current | 120A |
| Power dissipation | 48W |
| On-state resistance | 39mΩ |
| Gate charge | 66nC |