Power supply: switched-mode; modular; 5W; 5VDC; 45.7x25.4x21.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRM-05-5
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: IRM-05-5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; modular; 5W; 5VDC; 45.7x25.4x21.5mm
| Output current | 1A |
| Mounting | PCB |
| Power | 5W |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Series | IRM-05 |
| Body dimensions | 45.7x25.4x21.5mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Efficiency | 71% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | THT |