Power supply: switched-mode; modular; 30W; 12VDC; 69.5x39x24mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
IRM-30-12
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: IRM-30-12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; modular; 30W; 12VDC; 69.5x39x24mm
| Output current | 2.5A |
| Mounting | PCB |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Series | IRM-30 |
| Body dimensions | 69.5x39x24mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | THT |