Converter: DC/DC; 100W; Uin: 57.6÷160V; Uout: 12VDC; Iout: 8.3A; DIP
Kordarv:
30.0
Minimum quantity:
30.0
Tootekood:
IRQ-12/8.3-T110N-C
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: IRQ-12/8.3-T110N-C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 100W; Uin: 57.6÷160V; Uout: 12VDC; Iout: 8.3A; DIP
| Output current | 8.3A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 57.9x36.8x12.7mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 87.4% |
| Number of outputs | 1 |