Converter: DC/DC; 48W; Uin: 9÷36V; Uout: 24VDC; Iout: 2A; DIP; 25.6g
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
48.0
Tootekood:
IRS-24/2-Q12NF-C
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: IRS-24/2-Q12NF-C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 48W; Uin: 9÷36V; Uout: 24VDC; Iout: 2A; DIP; 25.6g
| Output current | 2A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Power | 48W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 24V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Efficiency | 91% |
| Number of outputs | 1 |