Converter: DC/DC; 49.5W; Uin: 9÷36V; Uout: 3.3VDC; Iout: 15A; DIP
Kordarv:
48.0
Minimum quantity:
48.0
Tootekood:
IRS-3.3/15-Q12P-C
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: IRS-3.3/15-Q12P-C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 49.5W; Uin: 9÷36V; Uout: 3.3VDC; Iout: 15A; DIP
| Output current | 15A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Power | 49.5W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Efficiency | 89.5% |
| Number of outputs | 1 |