DC-DC CONVERTER, 5V, 10A
Kordarv:
48.0
Minimum quantity:
144.0
Tootekood:
IRS-5/10-Q48NF-C
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: IRS-5/10-Q48NF-C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele DC-DC CONVERTER, 5V, 10A
| Output current | 10A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Power | 50W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 2.25kV DC |
| Efficiency | 91% |
| Number of outputs | 1 |